DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 wrzesień 2022
29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w naszej szkole już po raz kolejny odbyło się spotkanie czytelnicze dla uczniów klas I-III. Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć tego dnia, było zachęcenie naszych uczniów do czytania książek. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole. Jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
W atmosferę tego wydarzenia wprowadziła dzieci pani dyrektor Beata Polaniecka oraz uczniowie klasy VIII b Hanna Polaniecka i Jakub Karwacki , którzy głośno czytali książkę Marii Terlikowskiej pt. „Drzewo do samego nieba”. Dzieci z wielką uwagą i dużym zaciekawieniem wysłuchały przygód dwóch braci z miejskiego podwórka, którego centrum stanowi ogromne drzewo i które według chłopców należy do nich, a z całą pewnością jest głównym bohaterem opowieści.
Mamy nadzieję, że książka zainteresowała naszych słuchaczy i chętnie po nią sięgną w wolnej chwili, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do czytania!