NIECODZIENNA WIZYTA ZAGRANICZNYCH GOŚCI

02 październik 2022
Ostatniego dnia września gościliśmy w naszej szkole uczniów oraz nauczycieli z greckiej wyspy Chios, z Palermo na Sycylii oraz z Portugalii . Zagraniczni goście przyjechali na tydzień do Polski, zaproszeni przez szkołę w Dąbiu w ramach unijnego programu Erasmus.
Na początek oprowadziliśmy ich po gródkowskiej szkole , ze szczególną dumą pokazując naszą nową, jeszcze nie otwartą salę gimnastyczną. Szczególnie ciepło przywitały naszych gości przedszkolaki witając się po angielsku i śpiewając piosenki.
Potem zagraniczni nauczyciele mogli porozmawiać z naszymi i porównać systemy szkolne w naszych krajach. Uczniowie natomiast spotkali się na warsztatach językowych z przedstawicielami klas VIII i VII, gdzie pracowali w mieszanych , międzynarodowych grupach. Nasi uczniowie mieli możliwość swobodnej rozmowy po angielsku i radzili sobie doskonale. Najpierw dowiadywali się o sobie wzajemnie najważniejszych rzeczy i przedstawiali wszystkim członków swojej grupy. Następnie uzupełniali według własnych koncepcji mapki europejskich krajów i prezentowali je wszystkim. Potem nadszedł czas na „treasure hunt” ( szukanie skarbów) , a na końcu nasza ulubiona zabawa z językami obcymi czyli słuchanie piosenek i zgadywanie w jakim języku są śpiewane.
To wielka satysfakcja dla nauczycieli, kiedy widzą swoich uczniów posługujących się językiem angielskim, aby poznać swoich rówieśników z innych krajów i wspólnie miło spędzić czas.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI DYREKTOR JOANNIE MARCINKOWSKIEJ ORAZ JOANNIE KALIŃSKIEJ ZA UMOŻLIWIENIE NAM PRZEPROWADZENIA TYCH WARSZTATÓWsmile