GMINNY RAJD TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZY 2022

02 październik 2022
W sobotę 1 października 12 uczniów z klas I - III pod opieką pani Barbary Marszałek i pani Moniki Tondos wzięło udział w Gminnym Rajdzie Turystyczno-Krajoznawczym pod hasłem "Szlakami z pięknymi widokami".
Organizatorami Rajdu był Urząd Gminy w Psarach oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Strzyżowicach wraz z PTTK oddział Będzin.
Celem rajdu było zapoznanie uczestników z pięknem naszej gminy bowiem Gmina Psary stanowi zielone przedmieście aglomeracji górnośląskiej i jest pierwszą zieloną gminą na północ od Katowic, promowanie turystyki pieszej i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz poznanie walorów przyrodniczych naszej "małej ojczyzny".
Dzielni mali uczestniczy rajdu swoją turystyczną wędrówkę rozpoczęli o godz. 9.00 rano spod Szkoły Podstawowej w Dąbiu. Następnie udali się w kierunku Brzękowic Wału i Góry Siewierskiej, aby dotrzeć do celu - mety w Centrum Edukacji Ekologicznej. Na miejscu na uczestników rajdu czekały różne ekologiczne zadania do wykonania m.in. ułożenie mandali z jesiennych materiałów przyrodniczych, rozpoznawanie ziół czy budowanie kosza na śmieci z patyków. W wolnej chwili dzieci spędziły czas na swobodnej zabawie na placu zabaw. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Na zakończenie imprezy każda szkolna grupa otrzymała pamiątkowy dyplom i grę.
Po mile spędzonym czasie na świeżym powietrzu i w gronie znajomych piechurzy nieco zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domów.