PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2022

08 luty 2022
8 lutego 2022 r. odbyło się Pasowanie Na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek, podczas których musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i często odwiedzać szkolna bibliotekę. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę do książki, słodki upominek oraz pierwszą wypożyczoną książeczkę.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
 GALERIA