AKCJA „ŻONKILE” 2022

25 kwiecień 2022

Nasza szkoła bardzo chętnie uczestniczy w akcjach upamiętniających ważne wydarzenia historyczne. Wiemy i rozumiemy, jak ważne jest przekazywanie pamięci o historii naszego kraju tak, aby kształtować naszych uczniów odpowiedzialnych obywateli naszego kraju. W kwietniu klasy 6 i 7 wzięły udział w zajęciach w ramach akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich POLIN. Była to dziesiąta, jubileuszowa akcja upamiętniająca powstanie w getcie warszawskim, które miało miejsce 19 kwietnia 1943 r. W ramach zajęć poznawaliśmy historię Żydów polskich w tych strasznych czasach, wykonywaliśmy żółte żonkile z papieru – symbole akcji, oglądaliśmy specjalnie przygotowany film „Będę pisać” i uzupełnialiśmy do niego komiks. Był to dla nas czas głębokiej zadumy i podziwu dla uczestników powstania.