Aktualności
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA „GANGU SŁODZIAKÓW”
- Szczegóły
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska
W sobotę 29 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z okazji tego święta 01 października 2018r. dla uczniów klas I – III zorganizowano w szkole spotkanie czytelnicze pod hasłem „ Gang Słodziaków”. Głównymi celami akcji było m.in. propagowanie głośnego czytania dzieciom, rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą oraz budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Wychowawcy poszczególnych klas na zmianę czytali dzieciom bajki, zamieszczone w książce pt. „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej.
Do wspólnego czytania zaproszono również panią dyrektor Beatę Polaniecką, która bardzo chętnie przyłączyła się do akcji i przeczytała jedną z bajek.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały bajek „Słodziaków”, a na pożegnanie otrzymały naklejki z wizerunkami słodziaków.
| GALERIA |
Z WIZYTĄ NA STADIONIE ŚLĄSKIM
- Szczegóły
Dnia 1 października 2018 roku klasy piąte i chłopcy z klasy czwartej odwiedzili wielofunkcyjny stadion sportowy, położony na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. W recepcji hotelu przywitał nas pan przewodnik i z tego miejsca rozpoczęliśmy zwiedzanie. Uczniowie dowiedzieli się, że jest to obiekt uniwersalny, mogą się na nim odbywać mecze piłkarskie, zawody żużlowe, mityngi lekkoatletyczne oraz imprezy muzyczne. W chwili oddania do użytku była to największa tego typu budowla w Polsce. Natomiast przebudowa w 2011 roku i budowa Stadionu Narodowego w Warszawie spowodowała spadek na drugie miejsce. Po przebudowie pojemność stadionu zwiększyła się z 47 202 widzów do 54 378 miejsc siedzących ulokowanych na dwupiętrowych trybunach. Po modernizacji znajduje się tu także 900 miejsc w lożach. Szerokość rzędu na widowni wynosi 85 centymetrów. Początkowa koncepcja architekta stadionu zakładała zamontowanie czerwonych krzesełek, jednak w dniu 7 lutego 2011 roku, zarząd województwa podjął decyzję o zmianie ich koloru na żółto-niebieskie, czyli na barwy Górnego Śląska. Po przebudowie stadion posiada półprzezroczysty dach ze sztucznego tworzywa, Nawiązuje do przemysłowych konstrukcji, jakich nie brak na Górnym Śląsku. Jest on podświetlany na 3 kolory (biały, niebieski i czerwony), a w nocy tworzy łunę światła. Jego powierzchnia wynosi 43 tys. m², co czyni go największym dachem w Europie. Doskonałymi atrakcjami dla uczniów były: możliwość zwiedzenia szatni naszej reprezentacji, miejsca odnowy biologicznej po trudach meczu, loży VIP-owskiej, stanowisk komentatorskich a nawet cel więziennych przeznaczonych dla agresywnych kibiców. Uczniowie wrócili ze wspólnego wyjazdu bardzo zadowoleni.
| GALERIA |
PRZEDSZKOLNY DZIEŃ CHŁOPAKA
- Szczegóły
1 października świętowaliśmy Przedszkolny Dzień Chłopaka
. Tego dnia nie brakowało słodkości, odświętnych krawatów dla super chłopców oraz życzeń. Najważniejszą aktywnością w tym dniu było sadzenie Drzewa Pamięci w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała".

WĘDRUJ Z NAMI JESIENNYMI SZLAKAMI
- Szczegóły
W słoneczne sobotnie przedpołudnie 29 września 2018 odbył się III Gminny Złaz Turystyczno- Krajoznawczy „Wędruj z nami jesiennymi szlakami” .
Naszą szkołę reprezentowało 12 turystów z klas IVb, VI i VII. Spotkaliśmy się obok szkoły w Dąbiu, skąd weszliśmy na Wał Brzękowicki, by podziwiać widoki bliższej i dalszej okolicy ( najdalej widać było Beskidy). Schodząc w dół, zatrzymaliśmy się obok starej kapliczki „ Pod dzwonem” i wędrując malowniczymi polnymi drogami, dotarliśmy na metę rajdu na stadionie „ Iskra” w Psarach. Naszym przewodnikiem był pan Marek Łebzuch, który opowiadał nam ciekawostki przyrodnicze i historyczne związane z mijanymi miejscami.
Około 9 kilometrowy rajd nie był męczący, uczniowie mieli jeszcze sporo siły na zabawę na siłowni i placu zabaw.
Podczas zakończenia rajdu okazało się, że w konkursie na „totem – jesiennego stworka” wygrał zdecydowanie totem zaprojektowany i w większości wykonany przez Iwo Pielę z klasy VI. Gratulujemy serdecznie !
Rajd zakończyliśmy z uśmiechem na twarzach, zadowoleni z mile i zdrowo spędzonego przedpołudnia oraz zwycięstwa w konkursie na totem.
| GALERIA |
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
- Szczegóły
Europejski Dzień Języków to coroczne święto, obchodzone 26 września. Ustanowione z inicjatywy Rady Europy, po raz pierwszy obchodzone w 2001 roku, już podczas pierwszej edycji wzbudziło ogromne zainteresowanie. Jego celem jest promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, a także zachęcanie do nauki języków. W naszej szkole jak co roku, również obchodziliśmy to święto. Uczniowie klas V, klasy VI i VII zapoznali nas z najważniejszymi informacjami oraz ciekawostkami dotyczącymi języków używanych w Europie. Przedstawili wielorakie korzyści płynące ze znajomości języków obcych i zachęcali do nauki. Po akademii chętni uczniowie mogli sprawdzić ile informacji zapamiętali, rozwiązując test dotyczący języków obcych. Wyniki już w poniedziałek! Uważni słuchacze, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi na teście otrzymają w nagrodę piątki z języka angielskiego ? Zabrzmiały hity takie jak „I have a dream” Abby pięknie wykonane przez uczennice klasy VI, oraz „Wake me up” Avicii w wykonaniu dziewczyn z klasy VII. Dzieci na widowni bawiły się świetnie, tańcząc i śpiewając z naszymi wykonawcami, których nagrodzili gromkimi brawami. Na koniec chętni uczniowie wzięli udział w konkursie. Ich zadaniem było wysłuchać fragment piosenki i zdecydować w jakim jest języku. Zabrzmiały hity takie jak „Despacito”, „Bielyjerozy”, „Felicita” czy „EinsZweiPolizei.” Publiczność szalała i wszystkim udzielił się taneczny nastrój. Uczestnicy konkursu muzycznego świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i niemalże bezbłędnie odgadli języki w jakich wykonane były utwory.
| GALERIA |
Z DALEKIEJ FRANCJI DO POLSKI
- Szczegóły
31 października uczniowie klas I-III spotkają się z autorką książek dla dzieci - panią Barbarą Wicher. Bardzo cieszymy się na to spotkanie, bowiem ta pani uczyła niegdyś w naszej gródkowskiej szkole. Na pewno wśród rodziców znajdą się tacy, którzy ją pamiętają. Tym chętniej wspólnie z dziećmi przeczytają jej książki:)
ZŁOTA MEDALISTKA W NASZEJ SZKOLE!
- Szczegóły
Dzisiaj odwiedziła nas pani Angelika Wator. Jest reprezentantką Polski w szermierce. Zdobyła medale Igrzysk Europejskich, Mistrzostw Europy i Polski.
Naszym dzieciom opowiedziała o szermierce, chcąc zachęcić je do uprawiania tego sportu.
Wszystkich chętnych zaprosiła na spotkanie organizacyjne 4 października o godz. 15.00 w szkole podstawowej w Sarnowie.
| GALERIA |
III MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW
- Szczegóły
Dnia 20 września odbyły się zawody sportowe z cyklu Mistrzostw Szkół Podstawowych Gminy Psary – tym razem, chyba te najbardziej oczekiwane, bo z piłki nożnej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Mancin Dorian, Makulski Patryk, Sarna Tomasz, , Kazior Oskar, Milczanowski Nikolas, Arabski Filip, Cepak Oskar, Mazur Sebastian, Dostał Kacper i Gnacik Dawid grający na bramce. Umiejętności naszych chłopców, współpraca i zrozumienie na boisku, dobra gra zarówno w ataku jak i w obronie oraz nienaganna postawa bramkarza, przełożyły się na zdobywanie bramek i zajęcie III miejsca przez drużynę SP Gródków. Rywalizacja między szkołami stała na bardzo wysokim poziomie. W tym roku grało ze sobą pięć drużyn a każda miała do rozegrania cztery mecze. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.
Ze sportowym pozdrowieniem
Kinga Ćwintal
| GALERIA |
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018
- Szczegóły
„Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” – to hasło towarzyszące Sprzątaniu Świata 2018. Nasi uczniowie jak co roku z zapałem przyłączyli się do sprzątania , próbując choć częściowo oczyścić leżący najbliżej szkoły obszar Lasu Gródkowskiego - naszego ulubionego miejsca spacerów i obserwacji przyrodniczych. Zadanie było ciężkie – i to nie tylko ze względu na ilość śmieci, ale również z powodu ich wagi ( głównie szklane butelki). Sprostać mu mogli tylko najsilniejsi, dlatego w tym roku sprzątali świat uczniowie klas VI i VII. Przy okazji zebraliśmy kilka papierków z placu szkolnego, ale tam śmieci prawie nie było. Jak widać na zdjęciach, dzieciom towarzyszył dobry humor. Lekcje przyrody w plenerze są zawsze mile widziane , nawet jeśli trzeba się napracować.
| GALERIA |
POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ
- Szczegóły
Śledząc nowinki modowe na rok 2018 postanowiliśmy adekwatnie uczcić 100lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i 19 września zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu pokaz mody patriotycznej. Przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych ubrane w cudowne biało-czerwone stoje zamieniły się w modeli i modelki z najlepszych salonów mody. Ekscytacja dzieci była tak wielka, że nie mogły się one doczekać zaprezentowania swoich wyjątkowych kreacji. Pokaz rozpoczęły Sówki, a następnie Liski, Jeżyki i Żabki. Wszystkie kreacje dzieci były wyjątkowe, a w przedszkolu dzięki współpracy rodziców i nauczycieli zagościła prawdziwie patriotyczna atmosfera. Wszyscy bawili się wspaniale w rytm dziecięcych utworów. Pokaz zakończył się pamiątkowymi zdjęciami oraz zabawą na boisku szkolnym. Pokaz mody patriotycznej był również składową projektu "Piękna nasza Polska cała". Mamy nadzieję, że to wydarzenie obudziło w dzieciach patriotyzm, przypomniało podstawowe informacje dotyczące naszego kraju oraz pozwoliło odkryć w sobie odwagę przed publiczną autoprezentacją i zainspirowało do dalszej, twórczej aktywności.
| GALERIA |
Strona 182 z 185







